آشنایی با انواع تقویم رومیزی و کاربرد آن‌ها

تقویم رومیزی از آن دسته ابزاری است که در هر گوشه و کنار خانه، دفاتر و ادارات جای خالی آن‌ها حس می‌شود. پیش از شروع سال جدید، همه به دنبال خرید تقویم سال جدید هستند که از تعطیلات، مناسبت‌ها و روزهای سال آینده باخبر شوند و برنامه‌ای برای کارها، جلسات و قرارهای مهم خود تنظیم کنند. به همین دلیل انواع تقویم رومیزی از پرکاربردترین و پرفروش‌ترین محصولات به شمار می‌رود.

تقویم رومیزی تمام ۳۶۵ روز سال را در مقابل چشمان شماست و بی‌شک روزانه چندین بار با نگاه کردن به آن تاریخ‌ها و مناسبت‌های مختلف را چک می‌کنید. این مسئله باعث می‌شود تقویم رومیزی یکی از محبوب‌ترین هدایای تبلیغاتی باشد. اما برای سفارش و خرید تقویم رومیزی تبلیغاتی، بهتر است با انواع تقویم رومیزی آشنا باشید. در این مقاله انواع تقویم‌های رومیزی و کاربردهای آن‌ها را بررسی می‌کنیم؛ با ما همراه باشید.

 

تقویم رومیزی تبلیغاتی چیست؟

همانطور که می‌دانیم، تقویم‌ها به شکل‌های مختلف تقویم رومیزی، تقویم دیواری، تقویم جیبی و … تولید می‌شوند که هر یک مزایا و کاربرد مخصوص به خود را دارند. در میان انواع تقویم‌ها، تقویم رومیزی طرفداران بیشتری دارد و یکی از رایج‌ترین هدایای تبلیغاتی به شمار می‌رود.

تقویم رومیزی تبلیغاتی مانند تمام تقویم‌ها نمایشگر روزها، هفته‌ها و ماه‌ها و تعطیلات و مناسبت‌های مختلف است. علاوه بر موارد گفته شد، تقویم رومیزی تبلیغاتی شامل نام و لوگو برند خاصی نیز می‌شود. کسب  و کارها و برندهای مختلف از تقویم رومیزی به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند زیرا بسیار کاربردی است، ماندگاری زیادی دارد و به طور مداوم در مقابل دید افراد قرار می‌گیرد.

تقویم‌های تبلیغاتی از نظر ظاهری، چاپ، طراحی صفحات، نوع صحافی، تقویم رومیزی یادداشت دار یا بدون یادداشت و … با هم متفاوت هستند. علاوه بر این می‌توانید تقویم رومیزی اختصاصی با ابعاد و طرح مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

انواع تقویم رومیزی از نظر کاربرد

به طور کلی تقویم رومیزی از نظر کاربرد به پنج دسته تقسیم می‌شود:

۱. تقویم رومیزی پایه‌دار یا ایستاده

همانطور که از نام این دسته از تقویم‌های رومیزی مشخص است، این تقویم‌ها به کمک پایه بر روی میز قرار می‌گیرند. تقویم رومیزی پایه‌دار هم به صورت هفته شمار و هم ماه شمار طراحی و تولید می‌شود. به وضوح تقویم هفته شمار صفحات بیشتری دارد و به عنوان هدیه تبلیغاتی ارزان شناخته نمی‌شود. تقویم رومیزی ایستاده از نظر نوع پایه نیز به سه دسته تقسیم می‌شود:

تقویم رومیزی ایستاده با پایه سلفونی

پایه این نوع از تقویم‌ها از جنس مقوا با روکش سلفون است. از نظر مقاومت، پایه سلفونی پایین‌ترین جایگاه را دارد. اما از نظر صرفه اقتصادی، تقویم رومیزی با پایه سلفونی کم‌هزینه‌ترین هدیه تبلیغاتی به شمار می‌رود.

تقویم رومیزی ایستاده با پایه گالینگور

ظاهر این مدل از پایه تقویم رومیزی، مشابه نوع قبل است با این تفاوت که جنس کاغذ در پایه گالینگور از مقوا سخت است و استحکام بیشتری دارد.

تقویم رومیزی ایستاده با پایه چوبی

بی‌شک تقویم‌های پایه‌دار چوبی و دیگر انواع تقویم رومیزی چوبی، زیبایی بیشتری دارند. پایه چوبی سبب شیک و جذاب شدن تقویم رومیزی می‌شود و جلوه ویژه‌ای به آن می‌دهد. تقویم رومیزی چوبی در دسته هدایای تبلیغاتی خاص قرار می‌گیرد و هزینه بیشتری نسبت به دو نوع اول دارد.

 

۲. تقویم رومیزی یادداشت دار

تقویم رومیزی یادداشت دار در طرح‌های متنوع و مختلفی تولید می‌شوند. اما وجه اشتراک همه این تقویم‌ها داشتن فضایی برای یادداشت رویدادهای مهم، قرارهای کاری و نکات ضروری است. تقویم رومیزی یادداشت دار نسبت به سایر مدل‌های تقویم رومیزی کاربرد بیشتری دارد. این تقویم‌ها علاوه بر نمایش تاریخ، مناسبت‌ها و تعطیلات، فضای کافی برای ثبت یادداشت‌ها و یادآوری‌ها لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند.

تقویم رومیزی یادداشت دار به عنوان یک هدیه تبلیغاتی کاربردی و مقرون به صرفه شناخته می‌شود. علاوه بر این می‌توانید با خرید تقویم رومیزی اختصاصی، تقویم رومیزی یادداشت دار مطابق سلیقه خود را سفارش دهید.

۳. تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری یکی از انواع مرسوم تقویم رومیزی تبلیغاتی است. این تقویم‌ها همیشه در گوشه‌ای از میز دفاتر و ادارات مختلف به چشم می‌خورند. تقویم رومیزی اداری از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب هدیه تبلیغاتی به شمار می‌رود. حضور نام و لوگو برند شما بر میز اداره یا دفتر یک شرکت، اعتبار زیادی برای‌تان به همراه خواهد داشت.

این تقویم‌ها معمولا در ابعاد مختلف مستطیلی با عرض یا طول بیشتر و مربعی یا خشتی تولید می‌شوند. در طراحی و سفارش تقویم رومیزی اختصاصی اداری، فرصت زیادی برای به کار بردن خلاقیت و ایده‌های نو خواهید داشت.

۴. تقویم رومیزی زیردستی

تقویم‌های رومیزی زیردستی شاید کمتر شناخته شده باشند اما کاربرد بسیاری دارند. تقویم رومیزی زیردستی معمولا در ابعاد بزرگ و به شکل هفته شمار یا ماه شمار طراحی می‌شوند. این تقویم‌ها در کنار روزهای هفته، فضای کوچکی برای یادداشت دارند و می‌توانند نقش یک یک برنامه‌ریز یا یادآور کاربردی را ایفا کنند.

۵. تقویم رومیزی چوبی

تقویم رومیزی چوبی از هدایای تبلیغاتی خاص و جدید به شمار می‌رود که طرفداران زیادی دارد. مهم‌ترین مزیت تقویم رومیزی چوبی، ظاهر شیک آن است. به طور کلی استفاده از لوازم چوبی برای دکوراسیون دفاتر زیبایی بیشتری به محیط می‌دهد. تقویم‌های چوبی معمولا به صورت روزشمار تولید می‌شوند و می‌توانید نام و لوگو برند خود را بر بدنه آن حک کنید.

 

انواع تقویم رومیزی از نظر صحافی و جنس کاغذ

اکثر تقویم‌های رومیزی که به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می‌شوند با فنر صحافی شده‌اند. جا به جایی بین صفحات تقویم‌های فنری بسیار راحت‌تر است و ظاهر زیبایی هم دارند، به همین دلیل صحافی با فنر کاربرد زیادی دارد. علاوه بر این، تقویم‌ها به شکل چسب، دوخت یا پانچ کلاسوری نیز صحافی می‌شوند.

جنس کاغذ به کار رفته در تقویم رومیزی می‌تواند گلاسه یا نیم گلاسه باشد. به طور معمول از کاغذ نیم گلاسه برای طراحی تقویم رومیزی تبلیغاتی استفاده می‌شود که در کنار زیبایی، صرفه اقتصادی نیز دارد.

 

سفارش تقویم رومیزی اختصاصی

حال که با انواع تقویم‌های رومیزی و کاربردها و مزایای آن آشنا شدید، انتخاب تقویم رومیزی تبلیغاتی مناسب با کسب و کار، هزینه و مخاطبین مورد هدف‌تان ساده‌تر خواهد بود. علاوه بر انواع گفته شده می‌توانید تقویم رومیزی مورد نظر خود را با طرح و ابعاد سفارشی خریداری کنید.

در هنگام سفارش تقویم رومیزی اختصاصی می‌توانید نوع تقویم، ابعاد، جنس پایه، نوع صحافی و سایر ویژگی‌های آن را انتخاب کنید. از آنجایی که در انتخاب هدایای تبلیغاتی هزینه، علایق مخاطبین و عوامل دیگری تاثیر‌گذار هستند، تقویم رومیزی سفارشی به صرفه‌تر خواهد بود. علاوه بر این، اگر به دنبال سفارش هدایای تبلیغاتی خاص و جدید هستید، تقویم رومیزی اختصاصی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

ضمانت محصولات

گروه آوازه گستر، با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته در تمام مراحل چاپ و تولید انواع سررسید 1402 و تقویم رومیزی 1402  بدون دخالت دست، محصولات خود را با تضمین کیفیت تولید کرده و با توجه به رزومه ی خود که شامل همکاری با برند های برتر کشور است، این تعهد را برای مشتریان عزیز خود سرلوحه قرار داده است. کلیه هدایای تبلیغاتی ، ست های مدیریتی، تقویم رومیزی و خدمات گروه سالنامه آوازه گستر با گارانتی چاپ و تولید به مشتریان خود ارائه می شود که این موضوع از مزیت های رقابتی شرکت آوازه گستر می باشد. برای راهنمای و سفارش، همین الان تماس بگیرید.

سررسید ۱۴۰۲ و خاطراتی که ثبت می‌شوند

مطمئنا ترافیک زیادی برای خرید سررسید ۱۴۰۲ وجود خواهد داشت و این استقبال، ناشی از دلایل توفیق هدایای تبلیغاتی است. سه دلیلی که مردم هدایای تبلیغاتی را نگه می‌دارند، از این قرار است:

  • جالب و جذاب است
  • کاربردی است
  • مد روز یا به اصطلاح تِرِند است

در بین هدایای تبلیغاتی پرشمار، سررسید تبلیغاتی 1402 بیشتر از نظر کاربردی بودن نزد مردم محبوب است و به همین دلیل اگر سررسیدی انتخاب کنید که به صورت روزشمار باشد و ابعادی مناسب برای یادداشت‌برداری داشته باشد، احتمال اینکه میزبان نوشته‌ها و خاطرات مخاطبان شما باشد، بیشتر است.

طبق آمار PPAI حدود 81 درصد دریافت‌کنندگان هدایای تبلیغاتی که سررسید 1402 هم جزء آن‌هاست، این هدایا را بیش از یک سال نگه داشته‌اند. حالا اگر خاص بودن سال 1402 را هم به این موضوع اضافه کنیم، مسلما سررسیدی که برای این سال به جامعه‌ی هدف خود می‌دهید، شانس زیادی برای ماندگاری پس از گذشت سال‌ها دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.