نحوه سفارش سررسید اختصاصی

انواع سررسید و سالنامه تبلیغاتی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین هدایای تبلیغاتی به شمار می‌روند. سررسیدها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر یک از آن‌ها کاربرد و مزایای مخصوصی دارند. کاربردی بودن، هزینه کم و تاثیر سررسید و سالنامه در برندسازی و تبلیغات سبب شده که کسب و کارهای متعدد از این روش برای تبلیغ برند خود استفاده کنند.

به طور معمول سررسید و سالنامه ابعاد مشخصی دارند و در قالب‌های خاصی طراحی می‌شوند. اما برخی از برندها برای جذب مشتری بیشتر و استفاده از هدیه تبلیغاتی خاص، از سررسید اختصاصی استفاده می‌کنند. اگر شما هم به دنبال یک هدیه تبلیغاتی خاص و موثر هستید، سررسید اختصاصی می‌تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد. اما پیش از سفارش خرید سررسید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

سررسید اختصاصی چیست؟

سررسید و سالنامه را می‌توان نوعی دفتر یادداشت معرفی کرد که شامل تاریخ، روزهای سال و مناسبت‌های مهم می‌شود. سررسیدها از نظر اندازه، تاریخ‌بندی صفحات داخلی، جنس جلد، جنس کاغذ، نوع ربان، صحافی و … با یکدیگر متفاوت هستند. در طراحی و سفارش سررسید اختصاصی می‌توانید تمامی این موارد را با سلیقه و نظر خودتان مشخص کنید.

 

اقداماتی که باید پیش از سفارش سررسید اختصاصی انجام دهید

مهم‌ترین نکته‌ای که قبل از خرید سررسید باید به آن توجه کنید، هدف شما از سفارش آن است. اگر به دنبال خرید سررسید تبلیغاتی هستید، مخاطبین و مشتریان خود را به خوبی بررسی کنید. سررسید سفارشی مطابق با سلیقه مخاطبین سبب افزایش رضایت آن‌ها شده و پیوند و ارتباط عمیق‌تری بین شما و مخاطبین‌تان ایجاد می‌کند.

تعیین بودجه و سقف هزینه مورد نظر، تحقیق و بررسی انواع سررسید و روش‌های اختصاصی سازی آن‌ها، گام بعدی است.

 

روش‌های سفارشی کردن سررسید

همانطور که گفته شد، فاکتورهای زیادی در تولید سررسید وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را طبق سلیقه و هدف خود تغییر دهید. در ادامه هر مورد را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم:

سفارشی سازی ابعاد سررسید

سررسیدها از نظر قطع یا اندازه به ۷ دسته تقسیم می‌شوند:

 • سررسید رقعی
 • سررسید اروپایی
 • سررسید رحلی
 • سررسید وزیری
 • سررسید خشتی
 • سررسید پالتویی
 • سررسید جیبی

در میان انواع سالنامه، سررسید رقعی به دلیل داشتن ابعاد مناسب برای نوشتن و سررسید اروپایی به دلیل خوش‌دست و قابل حمل بودن بیشترین طرفدار را دارد. در هنگام سفارشی سازی سررسید می‌توانید ابعاد سررسید را تعیین کنید.

سلیقه، شغل و رده سنی مخاطبین هدف در این مرحله حائز اهمیت است. اغلب مردم استفاده از سررسید رقعی را به سایر سالنامه‌ها ترجیح می‌دهند، عده‌ای سررسید اروپایی را به دلیل قابل حمل بودن می‌پسندند و اغلب مدیران نیز از سررسید رحلی یا وزیری استقبال می‌کنند. به همین دلیل پیش از انتخاب نوع قطع سررسید، باید سلیقه و نیاز مخاطبین‌تان را مد نظر قرار دهید.

 

سفارشی سازی جلد سررسید

جلد سررسید و سالنامه شما می‌تواند جیر، چرم طبیعی، ترمو، گالینور و سلفونی باشد. جلد سررسید اولین چیزی است که به چشم می‌آید و در استحکام و طول عمر سررسید تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل انتخاب جلد مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل سفارش سررسید اختصاصی است.

پس از انتخاب نوع جلد نوبت به مشخص کردن نوع چاپ روی جلد می‌شود. حک لوگو و نام برند بر جلد سررسید از رایج‌ترین روش‌های طراحی سررسید اختصاصی تبلیغاتی است. شما می‌توانید از بین روش‌های طلاکوب، نقره کوب، داغ‌کوب، پلاک فلزی، لیزر و چاپ سیلک یک روش را برای حکاکی نام و طرح مورد نظرتان بر جلد سررسید انتخاب کنید.

 

سفارشی سازی نوع تاریخ‌بندی سررسید اختصاصی

به طور کلی سررسید و سالنامه از نظر تاریخ بندی به چهار دسته سررسید روزشمار، سررسید دو روزه، سررسید هفتگی، سررسید ماهانه و سررسید دستیار یا مهندسی تقسیم می‌شود. سررسید‌های روزشمار می‌توانند جمعه جدا یا جمعه مشترک باشند. در هنگام خرید سررسید اختصاصی می‌توانید هر یک از این تاریخ‌بندی‌های داخلی را انتخاب کنید.

در میان انواع سررسید و سالنامه، سررسید دستیار برای مهندسین کاربرد بیشتری دارد. این سررسید دارای اطلاعات مهندسی، صفحات خام و صفحات شطرنجی برای رسم است. اگر مخاطبین شما در دسته مهندسین عمران و … قرار دارند این نوع تاریخ بندی برای سررسید اختصاصی انتخاب خوبی خواهد بود.

 

سفارشی سازی صحافی سررسید

بنا به انتخاب شما، نوع صحافی صفحات سررسید می‌تواند فنری، کلاسوری، چسبی و ته دوخت باشد. در این مرحله علاوه بر سلیقه مخاطبین، باید به ابعاد، جلد و نوع کاغذ سررسید اختصاصی خود دقت داشته باشید تا بهترین نوع صحافی را انتخاب کنید.

 

نوع کاغذ سررسید اختصاصی

کاغذ صفحات داخلی سررسید شما می‌تواند از نوع کاغذ تحریری یا کاغذ گلاسه باشد. کاغذ تحریری در دو نوع سفید و کرم رنگ قابل سفارش است. کاغذ کرمی از انعکاس نور و خستگی چشم جلوگیری می‌کند و ظاهری شیک به سررسید می‌دهد.

از کاغذ گلاسه معمولا در چاپ صفحات ابتدایی یا لت سررسید استفاده می‌شود. لت سررسید در واقع نوعی بروشور تبلیغاتی به شمار می‌آید و به صورت رنگی و با کیفیت بالا چاپ می‌شود. چاپ تبلیغات بر کاغذ گلاسه از مهم‌ترین بخش‌های سفارش و خرید سررسید اختصاصی تبلیغاتی به شمار می‌رود.

 

طراحی صفحات داخلی سررسید اختصاصی

مهم‌ترین هدف سررسید و سالنامه تبلیغاتی، برندسازی و تبلیغات است. به همین دلیل لازم است نام و لوگو برند شما به اندازه کافی در صفحات، جلد و لت سررسید اختصاصی تکرار شود. علاوه بر چاپ یا حک کردن لوگو بر جلد سررسید، صفحات داخلی نیز می‌توانند شامل لوگو برند شما باشند. برای این کار دو روش در پیش رو دارید:

 • چاپ لوگو در بالا یا پایین صفحات
 • چاپ لوگو در پس زمینه صفحات

در میان دو روش گفته شده، چاپ لوگو در پس زمینه طرفداران کمتری دارد.

 

سفارشی سازی آستر بدرقه سررسید

آستر بدرقه همان کاغذی است که جلد را به صفحات سررسید متصل می‌کند. معمولا در سررسید اروپایی از بدرقه‌ای استفاده می‌کنند که با جلد هم‌خوانی داشته باشد. بدرقه سررسید و سالنامه می‌تواند هر طرح دلخواهی را شامل شود.

روبان سررسید اختصاصی

رنگ، طرح چاپ شده و سایر ویژگی‌های روبان سررسید و سالنامه را نیز می‌توانید به صورت اختصاصی سفارش دهید. علاوه بر این، روبان سررسید اختصاصی شما می‌تواند شامل پلاکی با نام و لوگو برندتان باشد.

 

قیمت چاپ سررسید اختصاصی

همانطور که گفته شد در خرید سررسید اختصاصی می‌توانید فاکتور‌ها و ویژگی‌های متعددی را تعیین کنید. قیمت سررسید اختصاصی نیز با توجه به همین تغییرات و نوع جلد، ابعاد، صفحات و … انتخابی شما متغیر خواهد بود.

بهترین زمان برای سفارش سررسید اختصاصی چه زمانی است؟

از آنجایی که مردم علاقه‌مندند سررسید و سالنامه سال جدید را پیش از تحویل سال و اواخر اسفند دریافت کنند، ماه‌های پایانی سال زمان مناسبی برای سفارش سررسید اختصاصی نخواهد بود. توصیه ما این است در ماه‌های آبان، آذر یا دی نسبت به سفارش و خرید سررسید اختصاصی خود اقدام کنید تا گرانی‌های شب عید و شلوغ بودن چاپخانه‌ها برای‌تان دردسر ساز نشود.

 

خرید سالنامه اصفهان اختصاصی

اصفهان یکی از بزرگ‌ترین شهر‌های ایران است که هزاران کسب و کار کوچک و بزرگ را در دل خود جای داده است. تبلیغات و برندسازی در شهر‌های بزرگ، چالش‌های زیادی به همراه دارد. سفارش و خرید سالنامه اصفهان برای تبلیغات می‌تواند یکی از راه‌های ارزان و موثر برای جذب مشتری و سود بیشتر باشد.

آوازه گستر، خدمات چاپ و طراحی سالنامه اصفهان به صورت اختصاصی را در اختیار شهروندان عزیز این استان قرار می‌دهد. با خرید سررسید اختصاصی می‌توانید هدیه‌ای خاص و خلاقانه به مشتریان خود تقدیم کنید.

ضمانت محصولات

گروه آوازه گستر، با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته در تمام مراحل چاپ و تولید انواع سررسید 1402 و تقویم رومیزی 1402  بدون دخالت دست، محصولات خود را با تضمین کیفیت تولید کرده و با توجه به رزومه ی خود که شامل همکاری با برند های برتر کشور است، این تعهد را برای مشتریان عزیز خود سرلوحه قرار داده است. کلیه هدایای تبلیغاتی ، ست های مدیریتی، تقویم رومیزی و خدمات گروه سالنامه آوازه گستر با گارانتی چاپ و تولید به مشتریان خود ارائه می شود که این موضوع از مزیت های رقابتی شرکت آوازه گستر می باشد. برای راهنمای و سفارش، همین الان تماس بگیرید.

 

سررسید ۱۴۰۲ و خاطراتی که ثبت می‌شوند

مطمئنا ترافیک زیادی برای خرید سررسید ۱۴۰۲ وجود خواهد داشت و این استقبال، ناشی از دلایل توفیق هدایای تبلیغاتی است. سه دلیلی که مردم هدایای تبلیغاتی را نگه می‌دارند، از این قرار است:

 • جالب و جذاب است
 • کاربردی است
 • مد روز یا به اصطلاح تِرِند است

در بین هدایای تبلیغاتی پرشمار، سررسید تبلیغاتی 1402 بیشتر از نظر کاربردی بودن نزد مردم محبوب است و به همین دلیل اگر سررسیدی انتخاب کنید که به صورت روزشمار باشد و ابعادی مناسب برای یادداشت‌برداری داشته باشد، احتمال اینکه میزبان نوشته‌ها و خاطرات مخاطبان شما باشد، بیشتر است.

طبق آمار PPAI حدود 81 درصد دریافت‌کنندگان هدایای تبلیغاتی که سررسید 1402 هم جزء آن‌هاست، این هدایا را بیش از یک سال نگه داشته‌اند. حالا اگر خاص بودن سال 1402 را هم به این موضوع اضافه کنیم، مسلما سررسیدی که برای این سال به جامعه‌ی هدف خود می‌دهید، شانس زیادی برای ماندگاری پس از گذشت سال‌ها دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.