طراحی لوگو

   طراحی لوگو

این روزها هیچ برندی بدون لوگو، هویت و اعتباری درخور ندارد و اهمیت طراحی لوگو بر هیچ مدیری پوشیده نیست. بحث اصلی بر سر شیوه‌ی ایده‌پردازی و رعایت اصول حرفه‌ای در فرایند طراحی لوگو است. ویژگی‌های عمومی مثل استفاده از رنگ سازمانی در لوگو، نوع قالب و… معمولا در همه‌ی لوگوها رعایت می‌شود؛ ولی چارچوبی که ما در آوازه گستر بر آن تکیه می‌کنیم، چیزی فراتر از اصول اولیه‌ی طراحی لوگو است. در اینجا سعی کرده‌ایم مهمترین اصولی را که در طراحی لوگو به آن‌ها پایبندیم، معرفی کنیم تا بتوانید تمایزها را راحت‌تر و سریع‌تر تشخیص دهید.

درک و برداشت درست از برند

مهمترین اصلی که باعث می‌شود در پایان مراحل طراحی لوگو، لبخند رضایت بر لبان شما بنشیند، برداشت درست تیم طراح از هویت برند شماست. در هنگام مشاوره و رایزنی برای رسیدن به ایده‌ی اولیه، چشمان تیزبین و گوش‌های شنوا در کنار تخصص و تجربه‌ی تیم آوازه گستر به کار گرفته می‌شود و تصوری که شما از برند خود در ذهن دارید، بر روی کاغذ و پیکسل‌های مانیتور ترسیم می‌گردد. عبور موفقیت‌آمیز از این مرحله، مسیر را برای یک طراحی لوگو حرفه‌ای و منطبق بر خواسته‌های شما هموار می‌کند. تجسم برند از زاویه‌ی دید صاحبان آن، فرمول جادویی در طراحی لوگو است و همان چیزی‌ست که آوازه گستر به داشتن آن می‌بالد.

 

پرهیز از پیچیدگی‌های بی‌مورد در طراحی لوگو

احتمالا در برخی از آژانس‌های تبلیغاتی دیده‌اید که برای نشان دادن فلسفه‌ی طراحی لوگو، دست به دامان توضیحات اضافه‌تر می‌شوند. یک لوگو باید بتواند به تنهایی و بدون هیچ توضیح اضافی، داستان برند شما را بازگو کند. برای نمونه، شرکت آمازون در لوگوی خود تنها با یک فلش و پیکان، به گستردگی خدمات خود اشاره می‌کند و تحسین اهل فن و عموم مردم را برمی‌انگیزد.

بنابراین برگ برنده در هنگام ساخت لوگو، خلاقیت است، نه پیچیدگی‌های گرافیکی. ما در آوازه گستر، اصل را بر همین خلاقیت گذاشته‌ایم و با تکنیک‌هایی که بیشترین کمک را به این نوع دیزاین می‌کنند، لوگویی را طراحی می‌کنیم که در خاطر مخاطبان شما ماندگار شود.

 

شباهت‌های احتمالی با لوگوهای محبوب

به احتمال زیاد لوگوهایی را دیده‌اید که ناخودآگاه ذهن را به یاد یک آرم مشابه خارجی یا ایرانی می‌اندازند. اگرچه این مسئله، به خودی خود ایراد نیست، ولی اگر بدون اطلاع شما و بدون هیچ‌گونه خلاقیتِ جانبی صورت گیرد، تخصص طراح لوگو را زیر سوال می‌برد.

تیم طراحی لوگو در شرکت آوازه گستر، همواره برندهای جهانی و داخلی را رصد می‌کنند و اگر شباهتی بین ایده‌پردازی اولیه‌ی لوگوی برند شما و شرکت‌های معروف وجود داشته باشد، شما را مطلع می‌کنند. ممکن است برخی از شرکت‌ها علاقه داشته باشند که از سبک لوگوهای محبوب در طراحی آرم برند خود استفاده کنند. اینجاست که دانش به‌روز آوازه گستر به میدان می‌آید و با حفظ المان‌های لوگوی مورد نظر، یک اثر هنری جدید و مستقل خلق می‌شود.

 

دورنما و چشم‌انداز برند

به خوبی می‌دانید که برای تداوم موفقیت، باید گام‌های بعدی را نیز پیش‌بینی کنید و تصمیمات امروز خود را با نیم‌نگاهی به آینده بگیرید. طراحی لوگو یکی از همین موارد است که اتفاقا آینده‌ی شرکت‌ها را با چالش روبه‌رو می‌کند. لوگو اولین نشانه‌ای است که مخاطبان و مشتریان شما، آن را به ذهن می‌سپارند و اگر بخواهید این نشانه را در آینده تغییر دهید، باید هزینه‌ی بسیار گزافی را برای تغییر ذهنیت مردم بپردازید. پس چه بهتر است که از همان ابتدا، به دورنما و چشم‌انداز برند خود فکر کنید و لوگوی خود را براساس آن انتخاب نمایید. ما در این راه شما را همراهی می‌کنیم و با مثال‌هایی از شرکت‌های موفق در این زمینه یا برندهایی که کار خود را گسترش دادند و مجبور به تغییر لوگو شدند، به شما کمک می‌کنیم که دورنمای دقیق‌تری از هویت برند خود داشته باشید.

 

پیش‌بینی لوگو برندهای زیرمجموعه

اگر یک کسب‌وکار بزرگ را مدیریت می‌کنید یا امید به رشدی چندبرابری برای برند نوپای خود دارید، به تأسیس شرکت‌های زیرمجموعه احتیاج پیدا می‌کنید. اگر قصد داشتید از اعتبار شرکت مادر برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر خود استفاده کنید، هوشمندانه‌تر است که در طراحی لوگو، این آینده‌نگری را دخالت دهید. با این کار می‌توانید لوگویی جامع‌تر داشته باشید که امکان گسترش طرح برند اصلی را برای برندهای زیرمجموعه فراهم می‌کند. این ویژگی طراحی لوگو، پیوند زیادی با دورنمای برند دارد که در قسمت قبل توضیح دادیم. ما در آوازه گستر، امکانات هنری برای پیوند معنادارِ لوگوها را مهیا کرده‌ایم تا شما برای رویاپردازی‌های خود، محدودیتی نداشته باشید.

اگر به این اصول در تعیین نماد برند خود اهمیت می‌دهید، درنگ نکنید و برای مشاوره و راهنمایی‌های بیشتر، با ما تماس بگیرید.

 

برای مشاوره و سفارش ، همین الان تماس بگیرید.

طراحی لوگو1
طراحی لوگو2
طراحی لوگو3