آشنایی با مزایای انواع سررسید

انواع سررسید و سالنامه یکی از پرطرفدارترین هدایای تبلیغاتی به شمار می‌روند. این هدیه تبلیغاتی جای خود را در زندگی و قلب مردم به خوبی باز کرده است. از کودکان گرفته تا بزرگسالان، شاغلین، محصلین و … همواره جلدهای رنگارنگ و متنوعی از سالنامه را در دست دارند و با خود حمل می‌کنند. اما چرا سررسیدها هم بین صاحبان کسب و کارها و هم در میان مشتریان طرفداران زیادی دارد؟

انواع سالنامه‌ها از سررسید اروپایی گرفته تا سررسید جیبی، سررسید روزشمار یا هفتگی، سررسید اختصاصی یا سررسید اصفهان، همگی کاربرد مخصوص خود را دارند و با هدف خاصی تهیه و تولید می‌شوند. به دلیل وجود انواع مختلف سررسید، لازم است صاحبان کسب و کار با انواع سالنامه‌ها و مزایای هر یک آشنا شوند. آشنایی با مزایای انواع سررسید به صاحبان برندها کمک می‌کند تا بهترین و مناسب‌ترین نوع سررسید را برای تبلیغات و ست‌های تبلیغاتی انتخاب کنند. با ما همراه باشید.

 

سررسید چیست؟

همانطور که می‌دانید سررسیدها در واقع نوعی تقویم روزشمار، هفتگی و … هستند که به عنوان دفترچه یادداشت، دفتر برنامه‌ریزی، مکانی برای ثبت رویدادهای مهم و جلسات ضروری و … استفاده می‌شوند. به طور کلی سررسید می‌تواند نقش یک دفترچه یادداشت، تقویم جیبی و وسیله‌ای برای یادداشت برداری روزانه را داشته باشد.

 

انواع سررسید و سالنامه

سررسید و سالنامه در ابعاد، اندازه، جنس و تاریخ‌بندی مختلفی تولید می‌شوند. انواع سررسید‌ها بر اساس ابعاد عبارتند از:

  • سررسید جیبی
  • سررسید پالتویی
  • سررسید خشتی
  • سررسید اروپایی
  • سررسید وزیری
  • سررسید رحلی

انواع سررسید و سالنامه از نظر تاریخ‌بندی هم تنوع بالایی دارند و به دسته‌های سررسید روزشمار، سررسید جمعه جدا، سررسید جمعه مشترک، سررسید دو روزه و سررسید دستیار تقسیم می‌شوند.

مزایای انواع سررسید که باید به آن‌ها دقت کنیم

همانطور که گفتیم سررسیدها را از راه‌های مختلفی می‌توان دسته بندی کرد. به این ترتیب، کسب و کارها می‌توانند با توجه به شناختی که نسبت به مشتریان و مخاطبین خود دارند، سررسیدی را سفارش دهند که با شرایط آن‌ها سازگار باشد. هر چه افراد از سررسیدهای تبلیغاتی بیشتر استفاده کنند و آن را با خود حمل کنند، نام و آوازه برند مذکور سریع‌تر و بهتر پخش می‌شود. به همین دلیل لازم است با انواع سالنامه و مزایای آن آشنا شوید تا بهترین ابعاد و جنس را برای هدیه تبلیغاتی کسب و کار خود انتخاب کنید.

 

دسته بندی سررسید بر اساس ابعاد و اندازه

متداول‌ترین نوع دسته بندی، دسته بندی بر اساس اندازه یا قطع است که ابتدا به آن می‌پردازیم:

مزایای سررسید رقعی

سررسید‌های رقعی معمولا در ابعاد ۲۱×۱۴ سانتی‌متری تولید می‌شوند. این سالنامه‌ها به راحتی حمل می‌شوند و فضای کافی برای یادداشت برداری دارند. وزن سبک، ابعاد مناسب و سهولت حمل باعث می‌شود سررسید‌های رقعی برای استفاده روزانه مردم کاربرد داشته باشد.

مزایای سررسید اروپایی

سالنامه اروپایی با سررسید رقعی تفاوت چندانی در ابعاد ندارد. سررسید اروپایی نسبت به رقعی عرض کمتری دارد که سبب می‌شود به راحتی در انواع کیف‌ها جا شود. اما کمتر شدن عرض، فضای موجود برای یادداشت را کم می‌کند. همین مسئله سبب شده سررسید اروپایی نسبت به سررسید رقعی طرفداران کمتری داشته باشد. با این حال، خرید سررسید اروپایی نیز بسیار متداول بوده و طرفداران خودش را دارد.

مزایای سررسید وزیری

سالنامه وزیری طول متغیری دارد که در بازه ۲۱ تا ۲۶ سانتی‌متر و عرض آن ۱۶.۵ سانتی‌متر است. سررسیدهای وزیری به سختی حمل می‌شوند و ابعاد بزرگی دارند. به همین دلیل برای استفاده در دفاتر بیشتر به کار می‌روند.

مزایای سررسید رحلی

سررسید رحلی که با نام سررسید مدیران هم شناخته می‌شود، ابعادی نزدیک به ابعاد A4 یا حتی بیشتر دارد. این ابعاد بزرگ سبب می‌شود فضای کافی برای نوشتن و یادداشت برداری مهیا شود اما از طرفی حمل آن‌ها بسیار دشوار خواهد بود. با این حال قشر خاصی از جامعه مانند هنرمندان را می‌توان طرفدار این نوع از سررسید و سالنامه دانست. با خرید و سفارش سررسید اختصاصی می‌توانید سالنامه تبلیغاتی خود را با سلیقه مخاطبین خود هماهنگ کنید.

مزایای سررسید خشتی

سررسید خشتی ابعاد مربعی دارد و به دلیل طراحی متفاوت، می‌تواند توجه زیادی به خود جلب کند. این ابعاد خاص یادداشت برداری در آن‌ها و حمل‌شان را کمی دشوار می‌کند. علاوه بر این، به دلیل برش خاصی که دارند، میزان هدر رفت کاغذ بیشتر می‌شود که هزینه گران‌تری به دنبال دارد. همین امر سبب شده از سررسید خشتی استفاده کمتری شود.

مزایای سررسید پالتویی

سررسید پالتویی همانطور که از نامش پیدا است ابعاد کوچکی دارد و به راحتی در جیب پالتو جای می‌گیرد. حمل این سررسید بسیار راحت است و همه جا همراه فرد جا به جا می‌شود. اما به دلیل ابعاد کوچک فضای داخلی آن فقط به اندازه یادداشت چند نکته ضروری است.

مزایای سررسید جیبی

کوچک‌ترین نوع سررسید و سالنامه، سررسید جیبی است. این سررسید در ست‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود. سررسید جیبی ابعاد کوچکی دارد و برای یادداشت برداری مناسب نیست. اما به راحتی قابل حمل است و می‌تواند نقش یک همراه همیشگی را ایفا کند. با این حال به دلیل کم کاربرد بودن، طرفداران زیادی ندارد.

 

دسته بندی سررسید بر اساس نوع تاریخ‌بندی

صفحات داخلی سررسید نیز در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود. سررسید روزشمار در هر صفحه یک روز یا دو روز قرار می‌گیرد. این سررسیدها می‌توانند در دو مدل جمعه جدا و جمعه مشترک طراحی شوند. سررسید روزشمار برای یادداشت برداری روزانه کاربرد فراوانی دارد و به طور کلی فضای مناسب و کافی در اختیار شما قرار می‌دهند.

طراحی صفحات سررسید هفتگی و ماهانه نیز از اسم آن‌ها مشخص است. این سالنامه‌ها برای یادداشت‌های طولانی به کار نمی‌روند اما می‌توان رویدادهای مهم و ضروری را در آن‌‌ها یادداشت کرد.

نوع دیگر سررسید و سالنامه، سررسید دستیار است. در صفحات ابتدایی این سالنامه روزهای هفته قرار می‌گیرد و مابقی آن صفحات خالی و اطلاعات مهندسی است که به وضوح برای مهندسین کاربرد بیشتری دارد.

مزایای سررسید و سالنامه برای مردم و صاحبان کسب و کار

سررسیدها تنوع بالایی دارند که سبب می‌شود که هر کدام از آن‌ها برای کار خاصی مناسب باشند. انواع سررسید برای رده‌های سنی مختلف و دسته‌های شغلی گوناگون کاربرد متنوعی دارد و برای نوشتن جزوه‌های درسی، ثبت رویدادهای مهم و یادداشت‌برداری و … استفاده می‌شوند.

پرکاربرد بودن سررسید‌ها سبب می‌شود که افراد دائما آن‌ها را با خود حمل کنند و در مقابل چشم خود ببینند. این مسئله یک فرصت بزرگ برای تبلیغات به شمار می‌رود. اگر سالنامه‌ای که در دست مردم جا به جا می‌شود، نام و لوگو برند شما را داشته باشد می‌تواند مانند نوعی بنر تبلیغاتی عمل کند. به این ترتیب نام  برند و کسب و کار شما در ذهن دیگران و مخاطبین‌تان ماندگار می‌شود. علاوه بر این، هدیه دادن به افراد آن‌ها را خوشحال می‌کند، هدیه تبلیغاتی هم از این قاعده مستثنی نیست!

بنابراین اگر صاحب برند یا کسب و کار هستید، با خرید و سفارش انواع سالنامه و سررسید اختصاصی، نام و آوازه برند خود را گسترش دهید.

ضمانت محصولات

گروه آوازه گستر، با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته در تمام مراحل چاپ و تولید انواع سررسید 1402 و تقویم رومیزی 1402  بدون دخالت دست، محصولات خود را با تضمین کیفیت تولید کرده و با توجه به رزومه ی خود که شامل همکاری با برند های برتر کشور است، این تعهد را برای مشتریان عزیز خود سرلوحه قرار داده است. کلیه هدایای تبلیغاتی ، ست های مدیریتی، تقویم رومیزی و خدمات گروه سالنامه آوازه گستر با گارانتی چاپ و تولید به مشتریان خود ارائه می شود که این موضوع از مزیت های رقابتی شرکت آوازه گستر می باشد. برای راهنمای و سفارش، همین الان تماس بگیرید.

 

سررسید ۱۴۰۲و خاطراتی که ثبت می‌شوند

مطمئنا ترافیک زیادی برای خرید سررسید ۱۴۰۲ وجود خواهد داشت و این استقبال، ناشی از دلایل توفیق هدایای تبلیغاتی است. سه دلیلی که مردم هدایای تبلیغاتی را نگه می‌دارند، از این قرار است:

  • جالب و جذاب است
  • کاربردی است
  • مد روز یا به اصطلاح تِرِند است

در بین هدایای تبلیغاتی پرشمار، سررسید تبلیغاتی 1402 بیشتر از نظر کاربردی بودن نزد مردم محبوب است و به همین دلیل اگر سررسیدی انتخاب کنید که به صورت روزشمار باشد و ابعادی مناسب برای یادداشت‌برداری داشته باشد، احتمال اینکه میزبان نوشته‌ها و خاطرات مخاطبان شما باشد، بیشتر است.

طبق آمار PPAI حدود 81 درصد دریافت‌کنندگان هدایای تبلیغاتی که سررسید 1402 هم جزء آن‌هاست، این هدایا را بیش از یک سال نگه داشته‌اند. حالا اگر خاص بودن سال 1402 را هم به این موضوع اضافه کنیم، مسلما سررسیدی که برای این سال به جامعه‌ی هدف خود می‌دهید، شانس زیادی برای ماندگاری پس از گذشت سال‌ها دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.