سررسید اروپایی چیست

انواع سررسید و سالنامه سال‌ها است که یکی از پرطرفدارترین هدیه‌‌های تبلیغاتی به شمار می‌روند. سررسیدها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند و هر یک مزایا و کاربرد مخصوص به خود را دارند. علاوه بر انواع سررسید‌ها و طرح‌های موجود در بازار، امکان سفارش سررسید اختصاصی نیز وجود دارد و می‌توانید سالنامه‌ای با طرح و اندازه دلخواه خود داشته باشید.

در کنار انواع سررسیدهایی که سالیان متوالی در ایران چاپ و تکثیر می‌شدند، در سال‌های اخیر نوع جدیدی از انواع سالنامه به بازار ایران راه یافته است. این سررسید جدید و پرطرفدار، سررسید اروپایی نام دارد. در این مقاله با مزایا و ویژگی‌های سررسید اروپایی آشنا می‌شویم و تفاوت‌های آن با سایر سررسید و سالنامه‌های ایرانی را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

سررسید اروپایی چیست؟

سررسید در واقع نوعی تقویم است که برای یادداشت و ثبت رویدادها و کارهای مهم، فضای کافی در اختیار شما قرار می‌دهد. سررسید‌ها در انواع سررسید رقعی، سررسید پالتویی، سررسید رحلی، سررسید وزیری، سررسید خشتی، سررسید پالتویی و سررسید جیبی طراحی و تولید می‌شوند که هر یک ابعاد مخصوص به خود را دارند.

ابعاد سررسید اروپایی برخلاف اکثر سالنامه‌ها، کمی متغیر است. این سررسید به طور حدودی مشابه سررسید رقعی است اما عرض کم‌تری دارد. در گذشته چاپ سررسید با این ابعاد در ایران مرسوم نبود اما در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. به دلیل استقبال خریداران از این ابعاد، سالنامه اروپایی نیز به انواع سررسیدهای ایرانی اضافه شد و نام سررسید اروپایی را از آن خود کرد.

چرا به سررسید اروپایی، سررسید پالتویی بلند یا سررسید رقعی باریک گفته می‌شود؟

همانطور که گفته شد، ابعاد سررسید اروپایی با سایر سررسید و سالنامه‌های استاندارد ایران متفاوت است. این سالنامه از سررسید رقعی عرض کمتری دارد اما طول آن مشابه طول سررسید رقعی است. به همین دلیل گاهی با نام سررسید رقعی باریک شناخته می‌شود.

علاوه بر این، عرض سررسید اروپایی به سررسید پالتویی نزدیک است اما طول بیشتری دارد. این شباهت و نزدیکی ابعاد با سررسید پالتویی سبب شده که از سالنامه اروپایی با نام سررسید پالتویی بلند نیز یاد شود.

سالنامه اروپایی چه ویژگی‌هایی دارد؟

سالنامه اروپایی مانند سایر سررسیدها، شامل تقویم ایرانی، لیستی از مهم‌ترین حوادث و رویدادهای تاریخی، فضایی برای یادداشت، جلد و … است. این سررسید به دلیل ابعادی که دارد، سبک است و به راحتی حمل می‌شود. این سالنامه برای یادداشت اتفاقات روزمره، رویدادهای مهم و حتی جزوات درسی فضای کافی دارد.

در تولید کاغذ این سررسید معمولا از رنگ کرم استفاده می‌شود که از انعکاس نور جلوگیری می‌کند. گوشه‌های کاغذ و جلد سررسید اروپایی به شکل گرد برش داده می‌شود که جلوه زیبایی به آن می‌دهد. علاوه بر این، اکثر سررسیدهای اروپایی دارای کش نگهدارنده هستند. کش نگهدارنده با رنگ‌های متنوع و به صورت عمودی یا افقی سررسید را در برمی‌گیرد. به طور کلی سررسید اروپایی سبک‌تر و خوش‌دست‌تر از سایر سالنامه‌ها به شمار می‌رود. به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

سررسید اروپایی با سایر مدل‌های سررسید چه تفاوتی دارد؟

بارزترین تفاوت سررسید اروپایی با سایر سالنامه‌ها در قطع و ابعاد آن است. به طور حدودی می‌توان گفت سررسید اروپایی عرض کمتری از سررسید رقعی و طول بیشتری از سررسید پالتویی دارد. رنگ کاغذ، گرد بودن لبه‌های سررسید و کش نگهدارنده نیز از دیگر تفاوت‌های سررسید اروپایی با سایر سررسید‌ها به شمار می‌روند.

سررسید اروپایی در سایر موارد مانند نوع جلد و صحافی، تاریخ‌بندی و … مشابه سررسیدهای کلاسیک است.

جنس کاغذ سررسید اروپایی

جنس کاغذ سررسید اروپایی با کاغذ مرسوم سایر سالنامه‌های کلاسیک ایران کمی متفاوت است. برای تولید کاغذ این سررسید عموما از کاغذ کرم رنگ استفاده می‌شود. رنگ کرم در این کاغذها از انعکاس نور جلوگیری می‌کند. به این ترتیب سبب کاهش خستگی چشم می‌شود.

دسته بندی سررسید اروپایی از نظر نوع تاریخ‌بندی

سررسید و سالنامه در انواع مختلفی چاپ و طراحی می‌شود؛ سررسید اروپایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. سررسید‌ها می‌توانند از نظر نوع صحافی، جنس جلد، ابعاد و تاریخ‌بندی با هم متفاوت باشند. انواع سررسید اروپایی بر اساس داخله به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

سررسید روزشمار

در سررسید‌های روزشمار همانطور که از نام‌شان پیدا است، به هر روز یک صفحه اختصاص داده می‌شود. سررسید روزشمار برای افرادی که یادداشت‌های طولانی می‌نویسند یا برای نوشتن جزوات درسی انتخاب بسیار مناسبی است. در بعضی از طراحی‌های سررسید روزشمار، روز جمعه و پنجشنبه را در یک صفحه قرار می‌دهند. به این نوع از سالنامه‌ها، سررسید جمعه مشترک می‌گویند.

سررسید دو روزه

در طراحی این نوع از سررسیدهای اروپایی، در هر صفحه دو روز قرار می‌گیرد و فضای کمتری برای یادداشت باقی می‌ماند. سررسید اروپایی دو روزه نیز می‌تواند از نوع جمعه جدا یا جمعه مشترک باشد.

سررسید هفتگی

طراحی صفحات سررسید هفتگی به گونه‌ای است که هر دو صفحه، روزهای یک هفته را پوشش می‌دهد. این نوع از سررسیدهای اروپایی نسبت به سررسید روزشمار فضای کمتری برای یادداشت دارند اما برای ثبت وقایع مهم، رویدادها یا نکات ضروری مناسب هستند.

نوعی دیگر از سررسیدهای هفتگی وجود دارد که هر صفحه از سالنامه به روزهای یک هفته اختصاص داده می‌شود. به وضوح فضای خالی برای یادداشت در این نوع از سررسیدها کمتر خواهد بود.

سررسید دستیار

سررسید دستیار با سایر سررسیدها تفاوت بیشتری دارد. صفحات تقویم در این سررسیدها فضای کمتری اشغال می‌کنند اما تعداد زیادی صفحه خام و سفید پس از آن‌ها قرار می‌گیرند. سررسید دستیار برای یادداشت برداری طولانی انتخاب مناسبی است.

کاربرد سررسید اروپایی

انواع سررسید و سالنامه می‌توانند کاربرد متفاوتی داشته باشند. صاحبان کسب و کارها از سررسید برای تبلیغ برند خود استفاده می‌کنند. سررسید اروپایی ۱۴۰۲ به دلیل خوش‌دست بودن و وزن کمی که دارد طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل برندهای زیادی از سررسید اروپایی به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

سررسید اروپایی در میان مردم نیز بسیار پرطرفدار است. به دلیل وزن کم، داشتن فضای کافی برای نوشتن و قابل حمل بودن سررسید اروپایی، اغلب مردم برای خرید سررسید به سراغ این سالنامه‌ها می‌روند. سررسید اروپایی به عنوان پلنر و دفتر برنامه ریزی، نوشتن جزوات درسی، یادداشت وقایع و رویدادهای مهم و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سررسید اروپایی، دومین سررسید پرطرفدار

در میان انواع مختلف سررسید و سالنامه، سررسید رقعی رتبه اول و سررسید اروپایی مقام دوم پرفروش‌ترین سررسید را از آن خود کرده است. این سررسید به دلیل خوش‌دست بودن، طراحی خاص و جذاب، وزن سبک و قابل حمل بودن، طرفداران زیادی دارد. کاغذ کرم رنگ و کش نگهدارنده نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت این سالنامه به شمار می‌رود.

از آنجایی که سررسید اروپایی 1402 طرفداران زیادی دارد، انتخاب مناسبی برای سفارش سررسید تبلیغاتی است. اگر صاحب برند و به دنبال بهترین هدیه تبلیغاتی هستید، خرید سررسید اروپایی تبلیغاتی، یکی از بهترین انتخاب‌های شما خواهد بود. سررسید اروپایی به دلیل کاربردی بودن طرفداران زیادی دارد و به طور مداوم در مقابل چشمان مشتریان و مخاطبین شما قرار می‌گیرد. این امر سبب می‌شود نام و آوازه برند شما در ذهن مردم ثبت و ماندگار شود. 

ضمانت محصولات

گروه آوازه گستر، با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته در تمام مراحل چاپ و تولید انواع سررسید 1402 و تقویم رومیزی 1402  بدون دخالت دست، محصولات خود را با تضمین کیفیت تولید کرده و با توجه به رزومه ی خود که شامل همکاری با برند های برتر کشور است، این تعهد را برای مشتریان عزیز خود سرلوحه قرار داده است. کلیه هدایای تبلیغاتی ، ست های مدیریتی، تقویم رومیزی و خدمات گروه سالنامه آوازه گستر با گارانتی چاپ و تولید به مشتریان خود ارائه می شود که این موضوع از مزیت های رقابتی شرکت آوازه گستر می باشد. برای راهنمای و سفارش، همین الان تماس بگیرید.

 

سررسید ۱۴۰۲ و خاطراتی که ثبت می‌شوند

مطمئنا ترافیک زیادی برای خرید سررسید ۱۴۰۲ وجود خواهد داشت و این استقبال، ناشی از دلایل توفیق هدایای تبلیغاتی است. سه دلیلی که مردم هدایای تبلیغاتی را نگه می‌دارند، از این قرار است:

  • جالب و جذاب است
  • کاربردی است
  • مد روز یا به اصطلاح تِرِند است

در بین هدایای تبلیغاتی پرشمار، سررسید تبلیغاتی 1402 بیشتر از نظر کاربردی بودن نزد مردم محبوب است و به همین دلیل اگر سررسیدی انتخاب کنید که به صورت روزشمار باشد و ابعادی مناسب برای یادداشت‌برداری داشته باشد، احتمال اینکه میزبان نوشته‌ها و خاطرات مخاطبان شما باشد، بیشتر است.

طبق آمار PPAI حدود 81 درصد دریافت‌کنندگان هدایای تبلیغاتی که سررسید 1402 هم جزء آن‌هاست، این هدایا را بیش از یک سال نگه داشته‌اند. حالا اگر خاص بودن سال 1402 را هم به این موضوع اضافه کنیم، مسلما سررسیدی که برای این سال به جامعه‌ی هدف خود می‌دهید، شانس زیادی برای ماندگاری پس از گذشت سال‌ها دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.